Sie

30

Idealne wesele i ślub

Published by In Category Blog

Wesele i ślub są jednym z najważniejszych momentów w życiuprzyszłego małżeństwa. Dlatego też organizatorzy dokładają wszelkich starań, by wydarzenia te były niezapomniane, zarówno dla Państwa młodych, jak również dla gości zaproszonych na uroczystość. Co zrobić, by wydarzenie było idealne?

Ślub kościelny czy tylko cywilny?

Decyzja odnośnie rodzaju zaślubin powinna należeć przede wszystkim do Państwa młodych, niestety często to presja rodziny powoduje podjęcie konkretnych decyzji. Pamiętajmy zatem, że to Państwo młodzi biorą ślub, nie zaś ich rodzice, teściowie, czy też dziadkowie.

Auto do ślubu

Niezależnie od rodzaju uroczystości, Państwo młodzi muszą czymś pojechać do ślubu. Przywykło się, że auto do ślubu nie może być „zwykłe”. Standardowo wybór pada na luksusowe limuzyny lub białe mercedesy. Na popularności zyskują także samochody retro, motory, a także bryczki. Wybór pojazdu powinien zostać uzależniony od ogólnej stylistyki zaślubin.

Dom weselny

Jeszcze w poprzednim pokoleniu nikogo nie dziwiła organizacja wesela w domu Pana lub Panny Młodej. Rozwiązanie takie było bardziej ekonomiczne, jednak nierzadko wiązało się z ogromem pracy całej rodziny lub koniecznością wynajęcia ówczesnego „cateringu”.

Obecnie hołdujemy zasadzie: zastaw się, a postaw się. Nierzadko decydujemy się na usługi domów weselnych, które oferują nam pełne wyżywienie, w zależności od preferencji gości oraz organizatorów. Z reguły jednak nie zapewniają napojów ani alkoholu, które musimy zakupić we własnym zakresie.

Orkiestra czy dj?

Na idealnym weselu nie może zabraknąć muzyki. Wybór orkiestry pozwala na zachowanie atmosfery typowego polskiego wesela, jednak okazuje się, że dj jest opcją zdecydowanie mniej kosztowną. Wybierając oprawę muzyczną, bazujmy na polecanych muzykach i zadbajmy o różnorodność utworów.

Organizacja wesela

Wiele zapracowanych par decyduje się na wynajęcie eksperta od organizacji ślubów. Specjalista jest doskonale zorientowany w aktualnych trendach oraz ciekawych rozwiązaniach. Prawdopodobnie przeżył w swoim życiu najwięcej ślubów ze wszystkich znanych nam osób. Dodatkowo doradzi odpowiedni lokal oraz oprawę muzyczną, a przez swoje kontakty może zaoferować nam tańsze alternatywy. Warto jednak pamiętać, że tzw. Wedding planner nie jest tanią usługą, ich wynagrodzenie to z reguły 10% prowizji od ogólnych wydatków na wesele i ślub.

Wesele i ślub często wiążą się ze znacznym stresem. Jednak dobrze zaplanowana i zorganizowana uroczystość to podstawa. Wówczas możemy ograniczyć liczbę nieprzyjemnych niespodzianek.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 2217, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź