wesele w klimacie

Sty

25

Jak przygotować wesele w klimacie regionalnym?

Published by In Category Blog

Choć nie jest to najgorętszy obecnie trend, nie można odmówić mu niesamowitego uroku. Wszak ci młodzi ludzie, którzy bardzo upodobali sobie tradycję, kochają region, z którego pochodzą i pragną podkreślić swoje korzenie, jak najbardziej mogą urządzić swój ślub o przyjęcie wesele w stylu regionalnym. Zwykle decydują się na to górale, którym niekoniecznie jest po drodze z nowoczesnością, tego typu rozwiązania coraz częściej spotykamy również i w innych rejonach naszego pięknego kraju, między innymi na Kurpiach, Kujawach, Podlasiu, w rejonie Łowicza czy w innych zakątkach Polski.

Regionalne stroje to jest to!

Jeśli marzy Wam się, by Ten Wyjątkowy Dzień miał motyw regionalny, nie możecie włożyć tradycyjnych, najpopularniejszych ślubno – weselnych strojów. Tylko tradycyjne odzienie będzie prezentowało się w tym przypadku dobrze, podkreślają oryginalny charakter uroczystości oraz przyjęcia weselnego.
Oczywiście w takim przypadku Panna Młoda nie może mieć także na głowie zwyczajnego welonu, biżuteria także okazuje się zbędna. Wszak takie łączenie klimatów mogłoby niestety zaowocować kiczem i chaosem, a tego z całą pewnością żadna para by nie chciała.

Zaproszenia w stylu folk!

Każdorazowo zadbać należy o wszystkie detale, gdy organizuje się wesele w klimacie tematycznym. Zaczynamy już zatem od zaproszeń, które rzecz jasna nie mogą być klasycznymi białymi blankiecikami z wydrukowanymi na nich gołąbkami czy serduszkami. Ma być na ludowo, zatem łowickie wycinanki i tego typu dekoracje spiszą się wręcz idealnie. Goście natomiast będą dzięki temu wiedzieli, czego mogą się spodziewać po Waszym ślubie i przyjęciu.

Wesele w klimacie regionalnym – liczy się każdy detal!

Jaki środek lokomocji powinna zaś wybrać Para Młoda w tym szczególnym dniu? Oczywiście bryczka okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, konie mechaniczne zaś nie powinny tu wchodzić w grę.
Gdzie zaś urządzić weselnego pięknej ceremonii (podczas której rzecz jasna przyśpiewywać może zespół regionalny)? Skanseny robią się z roku na rok coraz bardziej modne. Znakomicie wpiszą się one w wybrane przez was wesele w klimacie, sprawią, że całość będzie prezentowała się wprost idealnie.

Muzyka na weselu? DJ czy zwyczajny zespół muzyczny to zdecydowanie nie jest dobre rozwiązanie. Jednak kapela regionalna sprawdzi się z powodzeniem, warto zatem to na nią postawić, a na pewno wszyscy weselnicy będą bawili się przednio. Warto zrezygnować z klasycznych zabaw weselnych , tutaj także stawiając na te lokalne, dawne, być może nieco zapomniane. Z pewnością wszystkim się one spodobają!

Gościom weselnym w ramach podziękowań za przybycie i wspólna zabawę podarować możecie personalizowane magnesy na lodówkę z motywem regionalnym bądź też małe słoiczki z lokalnym miodem czy powidłami. Na pewno będą Wam wdzięczni!

Co z jedzeniem?

w skansenie czy tez dużej gospodzie z regionalną kuchnią prym wodą potrawy proste, lecz pyszne. Dlatego na Waszym przyjęciu z całą pewnością nie może zabraknąć takich pyszności, jak chociażby chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, wędzony boczek i kiełbasa, żur. Wszystko musi być świeże, gorące i pyszne, popijane weselnymi trunkami.

Będzie wspaniale!

Jeśli kochacie tradycyjne, zapomniane już nieco rozwiązania, takie właśnie przyjęcie weselne okaże się dla Was przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Przepiękny ślub z lokalnymi zwyczajami, a po nim cudowne wesele do białego rana – to jest to Jeśli szukacie inspiracji związanych z tego typu pomysłem (albo też pragniecie urządzić ślub i przyjęcie w kompletnie innym stylu), pomocą służy Wam rewelacyjny towesele.pl. Już niejedna para zakochanych skorzystała ze znajdujących się na nim podpowiedzi profesjonalistów, organizując dla siebie perfekcyjne weselne przyjęcie!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 2137, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź