Gru

11

Jak się zdrowo odchudzać?

Published by In Category Blog

dukan-1Oczywiście nadwaga nie sprzyja zdrowiu. Jednak zbyt szybkie zrzucanie zbędnych kilogramów może przynieść sporo szkód. Po pierwsze aby osiągnąć tak błyskawiczne efekty trzeba się wyzbyć niemal całkowicie jedzenia. A to niestety prowadzi do utraty w organizmie cennych witamin i składników naturalnych. Szybkie zrzucenie wagi ma też i swój wizualny aspekt. Otóż mając nadwagę skóra na całym ciele jest mocno naprężona. Ekspresowe pozbycie się wagi sprawia, że tak naciągnięta skóra nie wraca do pierwotnego stanu. Czyli zwyczajnie zaczyna zwisać. I choć uda się pozbyć kilogramów to i tak sylwetka nie będzie miała należytego wyglądu. Właśnie z tego powodu należy się odchudzać powoli i konsekwentnie. Oczywiście praktycznie każda dieta odchudzająca jest w stanie zmniejszyć wagę w miesiącu o nawet 10 kilo. Wystarczy tylko kurczowo trzymać się wytycznych jakie daje dieta zbilansowana.

Nie można całkowicie zrezygnować z jedzenia i picia. Organizm potrzebuje wielu substancji odżywczych do poprawnego funkcjonowania. Aby się dobrze odchudzać należy wręcz zwiększyć liczbę posiłków. Brzmi to intrygująco. Jednak udowodniono, że zamiana trzech obfitych posiłków na pięć porcji ale w znacznie mniejszej ilości dają piorunujące efekty. Właśnie z tego powodu należy sięgać po jedzenie nawet pięć razy w ciągu dnia podczas zbilansowanego odchudzania się.

Zbawienny wpływ sportu

Oczywiście skuteczna dieta odchudzająca jest tylko wtedy, gdy jest połączona ze zwiększoną aktywnością fizyczną. Warto zatem systematycznie ćwiczyć. Dzięki temu sylwetka będzie właściwie wyrzeźbiona. W miejsce galaretowatej skóry pojawią się jędrne pośladki oraz usztywnione mięśnie. Sport zapobiega przy odchudzaniu pojawieniu się rozwlekłej skóry. Systematyczne ćwiczenia oraz zbilansowana dieta są w stanie zapobiec przykremu wizualnemu efektowi odchudzania. Należy zatem połączyć obie te kwestie, by wybrana metoda odchudzania przyniosła zadowalające efekty.

Zasady w czasie odchudzania

Podczas odchudzania należy przestrzegać wszystkich wytycznych wybranej diety. Należy także unikać spożywania kolacji na krótko przed snem. Jednak nigdy nie wolno zapomnieć o energetycznym śniadaniu. Warto nakładać posiłki na mniejsze talerzyki. Dzięki temu do mózgu trafi sygnał o zjedzeniu pełnego talerza. To nic że był on w mniejszym rozmiarze. Zamiast słodyczy należy sięgać po owoce i warzywa. Nie wolno także zapominać o bezustannym piciu. Oczywiście nie są w tym czasie wskazane napoje gazowane lub słodzone soki. Przy diecie polecana jest zwykła woda.

Dietmap – skuteczne diety wspomagające proces odchudzania.

     

ilość wszystkich wyświetleń: 1979, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź